fbpx

marta.jarominska@gmail.com | f | In
Białystok +48 514 665 175
Bielsk Podlaski +48 694 701 566

marta.jarominska@gmail.com | f | In
Białystok +48 514 665 175
Bielsk Podlaski +48 694 701 566

Medycyna estetyczna

W ramach medycyny estetycznej oferujemy specjalistyczne zabiegi medyczne i konsultacje lekarskie w obszarze wygładzania zmarszczek, korekcji, modelowania i nawilżania twarzy, ust, w tym rewitalizację ciała, leczenia bruksizmu, leczenia bólów migrenowych, łysienia, nad potliwości, czy liftingi oraz laseroterapia.

Toksyna botulinowa

Toksyna botulinowa typu A jest oczyszczonym preparatem białka, uzyskiwanym z bakterii Clostridium botulinum. Zabieg toksyną botulinową jest doskonałą metodą zapobiegania i korygowania zmarszczek mimicznych twarzy, poprzez oddziaływaie na mięśnie mimiczne (czasowe osłabienie mięśni danej okolicy twarzy). Zapobiega to marszczeniu się skóry, powoduje jej rozluźnienie i wygładzenie. Wykorzystując mechanizm blokowania połączeń nerwowych w skórze toksyna botulinowa jest również pomocna w leczeniu nadpotliwości i bólów migrenowych głowy.

Zastosowanie toksyny botulinowej

⁕ Korekcja poziomych zmarszczek czoła

⁕ Korekcja pionowych zmarszczek między brwiami tzw. lwich

⁕ Korekcja zmarszczek kąta zewnętrznego oka, tzw. „kurzych łapek”

⁕ Korekcja zmarszczki poprzecznej u nasady nosa tzw. bunny lines

⁕ Korekcja zmarszczek nad górną wargą tzw. „śmiechowych”

⁕ Korekcja zmarszczek szyi i dekoltu

⁕ Korekcja kształtu okolic podbródkowych

⁕ Leczenie nadpotliwości dłoni, pach i stóp

Efekty zabiegu

Botulina działa najczęściej po 2-3 dniach od zabiegu, a pełny efekt może być widoczny po tygodniu i utrzymuje się ok. 4- 6 miesięcy. Po kolejnych kuracjach rezultaty mogą utrzymywać się znacznie dłużej. Dobre efekty są obserwowane zarówno u osób młodych, u których zmarszczki nie są jeszcze głębokie i często udaje się całkowicie je zlikwidować, ale także u starszych pacjentów, u których dochodzi do znacznego zmniejszenia się już istniejących i zahamowania tworzenia się nowych zmarszczek.

Przebieg zabiegu

W Dermaland beauty clinic zabiegi z zastosowaniem toksyny botulinowej wykonywane są wyłącznie przez przeszkolonych certyfikowanych lekarzy. Zabieg trwa około 15 minut. Po zabiegu nie należy się schylać lub przebywać w pozycji leżącej przez ok. 4 godziny.

Przeciwwskazania

⁕ Ciąża i okres karmienia piersią

⁕ Choroba miastenia gravis (rzadka choroba neurologiczna)

⁕ Zespół Lamberta Eatona

 ⁕ Uczulenie na albuminę ludzką

⁕ Infekcja

⁕ Stan zapalny skóry

⁕ Choroby mięśni jak np. miastenia.

Wypełnienia kwasem hialuronowym

Wypełniacz to kwas hialuronowy podawany śródskórnie lub podskórnie. Poprzez unoszenie powierzchownych warstw skóry powoduje wypełnienie ubytków (np. zmarszczek), jak również korekcję kształtu poszczególnych okolic twarzy (np. kształtu ust, nosa). Obecnie kwas hialuronowy jest najbezpieczniejszą substancją wypełniającą.

Kwas hialuronowy to substancja występująca w organizmie ludzkim, która magazynuje wodę, nawilża, poprawia sprężystość i elastyczność skóry. Wraz z wiekiem nasz organizm wytwarza coraz mniej naturalnego kwasu hialuronowego, co prowadzi do zwiotczenia skóry i powstania zmarszczek. Kwas hialuronowy stosowany do wygładzania zmarszczek ma postać krystalicznego bardzo plastycznego żelu, a działając od wewnątrz poprawia gęstość, nawilżenie i elastyczność skóry. Poprzez działanie objętościowe spłyca zmarszczki i poprawia objętość. Preparat poza działaniem wypełniającym daje efekt silnej stymulacji skóry, pobudza ją do regeneracji, dzięki czemu po wchłonięciu zmarszczki są już na ogół płytsze niż przed zabiegiem.

Zabiegi z zastosowaniem wypełniaczy są bardzo skuteczne, dają niemalże natychmiastowy efekt estetyczny, utrzymujący się ok. 10-12 miesięcy. Po tym okresie kwas hialuronowy stopniowo podlega degradacji ulegając całkowitemu wchłonięciu.

Czasowość preparatu należy uznać za zaletę ponieważ dzięki temu jest całkowicie bezpieczny, a z drugiej strony powtarzając zabieg na bieżąco dostosowujemy wypełniacz do obecnego wyglądu naszej twarzy.

Przebieg zabiegu

W zależności od okolicy zabiegowej możliwe jest zastosowanie kremu znieczulającego. Technika podania preparatu, zastosowane igły bądź kaniula zależą od wskazania do zabiegu i decyduje o tym lekarz. Bezpośrednio po zabiegu mogą wystąpić zaczerwienienia i drobne siniaki.

Wskazania ​

⁕ powiększanie ust, nawilżanie ust, modelowanie ust

⁕ wolumetria – modelowanie kształtu twarzy

⁕ korekcja bruzd nosowo-wargowych

⁕ korekcja zmarszczek okolicy wargi górnej oraz dolnej

⁕ korekcja linii marionetek

⁕ wypełnianie doliny łez

⁕ korekcja gładzizny (zmarszczki pionowe czoła oraz poziome czoła)

⁕ korekcja kształtu policzków, skroni, okolic bródkowych

Przeciwwskazania

⁕ Ciąża i okres karmienia

⁕ Choroby autoimmunologiczne

⁕ Stany zapalne skóry (trądzik, opryszczka)

Odmładzanie – rewitalizacja skóry – mezoterapia

Mezoterapia igłowa jest zabiegiem zapobiegającym starzeniu się skóry, wypadaniu włosów i powstawaniu cellulitu dzięki dostarczaniu substancji odżywczych za pomocą zastrzyków śródskórnych w odpowiednie miejsca takie jak twarz, okolica oka, podbródek, szyja, dekolt, skóra owłosiona głowy, pośladki, uda i brzuch. W mezoterapii należy sporządzać roztwory do iniekcji, które stanowią zazwyczaj mieszaninę kilku substancji rewitalizujących i regenerujących nazywanych koktajlami. Substancje aktywne powinny być odpowiednio dobrane w zależności od rodzaju zabiegu i potrzeb pacjenta. Posiadamy w ofercie mezoterapię preparatami m.in. JALUPRO Aminokwasowa Terapia Zastępcza oraz NEAUVIA Hydro DELUXE. Oprócz oferty gotowych preparatów efekty odmłodzenia skóry przynoszą zabiegi osoczem bogatopłytkowym, które pozyskujemy z pobranej krwi pacjenta i po odpowiednim odwirowaniu podajemy w formie mezoterapii na skórę twarzy, szyi i dekoltu oraz łącząc z innymi procedurami zabiegowymi np. dermapenem na różne inne części ciała.

Wskazania

⁕ nawilżenie i odmłodzenie skóry twarzy, szyi, dekoltu oraz grzbietów dłoni

⁕ rosjaśnienie okolicy oka

⁕ redukcja drobnych zmarszczek

⁕ poprawa elastyczności skóry

⁕ poprawa kolorytu skóry

⁕ cellulit

⁕ rozstępy

⁕ wypadanie włosów

⁕ Przeciwwskazania

⁕ ciąża

⁕ karmienie piersią

⁕ stany zapalne i alergiczne skóry

⁕ opryszczka

⁕ nowotwory

⁕ skłonność do bliznowców

⁕ stosowanie leków przeciwzakrzepowych